ידידי בית הספר

קרן הזכרון ע"ש דוד דיאגו לדובסקי הוקמה על מנת לשמר את מורשתו של דוד ולכבד את זכרו.

דוד נולד ב – 1973 בבואנוס איירס ובשנת 1992 היגר מארגנטינה לישראל. כישרונותיו יוצאי הדופן עזרו לו להגשים בזמן קצר מטרות שמעטים היו מצליחים גם לו עמד לרשותם זמן ארוך יותר. דוד היה אדם מיוחד ואכפתי, הומניסט אמיתי, פציפיסט בעל אמונות עמוקות, שכל העת נותר צנוע וענו.

ב – 31 ביולי 2002 הגיע דוד לקמפוס הר הצופים כדי למסור את העבודות האחרונות שהיו דרושות לו להשלמת התואר השני במדיניות ציבורית. שבוע לאחר מכן אמור היה דוד להתחיל את כהונתו כמשנה לקונסול בשגרירות ישראל בלימה בירת פרו, וההכנות היו בעיצומן. פצצה שהניח טרוריסט בקפיטריה ע"ש פרנק סינטרה סיימה באחת את חייו, תוך שהיא מקפחת את חייהם של שמונה קורבנות נוספים, ישראליים ואמריקאיים, ופוצעת כ – 84 חפים מפשע.

האוניברסיטה העברית, בשיתוף בני משפחת לדובסקי ובית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל, מעניקה מדי שנה פרסי הצטיינות ע"ש דוד דיאגו לדובסקי, לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים במיוחד. מושם דגש על בחירת סטודנטים שיכולותיהם האקדמיות מלוות במחויבות עמוקה ואמיתית לעבודה בשירות הציבורי,

וברדיפת שלום ומצוינות.

קרן הזיכרון ע"ש דוד דיאגו לדובסקי מעניקה סיוע כספי לסטודנטים הלומדים בתכנית המצטיינים של בית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל. אנו מאמינים שהדרך הנכונה להתמודד עם הניסיון הקשה שכפה עלינו הרצח המתועב של דוד היא לתרום למען המשכיות העבודה בה החל. עבורנו זוהי דרך לשמר את כל הטוב שעשה דוד ולתרום לעשיית הטוב שלא הספיק לתת מעצמו.

מצורפים מאמרים שהתפרסמו אודות דוד ונאומים המתארים את חייו יוצאי הדופן של דוד המוכשר והמיוחד.

גבי לדובסקי.

למידע נוסף ניתן לפנות אלי בכל עת, בטלפון או בדואר

847-259-6415

David Diego Ladowski
Memorial Foundation

718 Bayside Court
Wheeling, IL 60090-5306
U.S.A

וכן בדואר אלקטרוני

DavidDiegoFund@AOL.com

ובאמצעות אגודת ידידי האוניברסיטה העברית בארצות הברית

Gail Luxenberg Gruen

312- 642-3110

http://www.daviddiegofund.org/